Neskaramam Nepieskaros

by Sarnovskis . Sēruma

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €20 EUR  or more

     

1.
Augusts 03:17
Visas krītošas zvaigznes sabirst galvā galva nakts izsmēķu pilna vēl viena zvaigzne krīt sudraba pelnus kaisot lētajā pelnutraukā galva nakts izsmēķu pilna nu jau ar kaudzi top gaismas pils Jānis.Rokpelnis “Tīmeklītis” (2019)
2.
Šovakar 03:29
Tikai pasakas man stāsti, Citu negribu es dzirdēt Pastāsti, kā zaļi āksti Jāj uz upi zirgus dzirdīt. Atceries kaut ko par spokiem Raganām un ļauniem gariem Velna rijām, pekles mokām Un par astes zvaigznes stariem. Stāsti man par visām briesmām, Kas stāv princesītei ceļā, Un uz kādiem spožiem iesmiem Ceļiniekus izcep veļi. Visas pasakas man stāsti, Kuras nenotiekot notiek, Pirms no dzīves, vaļā vāztās, Mūsu asins zemē notek. Jānis.Rokpelnis “Rīgas iedzimtais” (1981)
3.
Putns 03:56
Nolaižas putns un sakļauj spārnus līdz ar to kļūst viengabalains tad spārni kā sausi viļņi ķermeņa līnijas lauž putns sašķeļas un no jauna aizlido Jānis.Rokpelnis “Zvaigzne, putna ēna un citi” (1975)
4.
Šodien lietus man vajadzīgs, vajadzīgs – Tāds, ko dienā ar uguni nesadzīt, Ne jau auglīgais, ne jau, nē, - Pelēks lietus asfalta paletē. Pelēks lietus, kas lēti nokauj Un no kura tik grūti iznirt. Ja viņš nelīs, tad rotaļa, rotaļa, Viegla rotaļa izkaltēs sirdi. Jānis.Rokpelnis “Zvaigzne, putna ēna un citi” (1975)
5.
Un tu pārtapi vējā. Vējā, kurš ērģelēt ērģelēja Cauri rūtīm un cilvēkiem skrēja Miegā, drudzī un nomodā. Kā tu spēji tā pārtapt vējā? Smagā zeme tev augumu sēja, Dzīslās asinis sarūsēja, Mēle trieca akmeņu valodā. Un tu tomēr pārtapi vējā. Vējā, kurš ērģelēt ērģelēja, Cauri rūtīm un cilvēkiem skrēja, Jo tu vienīgais nepiesmēji To, ko netveram nomodā Jānis.Rokpelnis “Zvaigzne, putna ēna un citi” (1975)
6.
Pārpalikums 04:12
Tas ir labi ka pilsēta apsnieg tīkams tuklums uz brīdi sasniegts neizskaitīt vairs pilsētai ribas sniegam piejaukts grams bezgalības tas ir labi ka pilsētā stiegu nevis skrienu uz viensētu liegu aizslīd pāri pilnīgi sveši zvirbuļpelēki padebeši Jānis.Rokpelnis “Tīmeklītis” (2019)
7.
Neskaramam nepieskaros baltai zvaigznei kaklā karos tikai vārdos tos man piedos miegu ziedos stiegu sniegos tā kā strāvai kailos vados neskaramam nepieskaros ne ar rokām nepieskaros ne ar lūpām nepieskaros tomēr vārdi mani vārdi pārvērš zvaigzni tumšos staros Jānis.Rokpelnis “Zvaigzne, putna ēna un citi”, (1975)
8.
Puķe 02:53
Ar žileti kā spārnu žilbinošu Es šovakar pie tevis atlidošu. Tu puķe dzelkšņainā, tu puķe nenodrāztā, Vien žiletei tu ļausi sevi glāstīt. Kā gribas nodrāztai – kā patiesība – būt Šai saulē puķainajā ----------------- Jānis.Rokpelnis “Rīgas iedzimtais” (1981)
9.
lai putni izlidotu ārā no rāmi nomērītās telpas tur lielas ziepes jāsavāra lai skaldās tiešamība vārā ik priekšmets atkal atgūst elpu skrien gājputni no visiem rāmjiem uz dienvidiem kur tava sirds ar prātu dažus vārdus pārmij pland asinsvados putnu spārni bet attēls rāmā mierā mirdz Jānis.Rokpelnis “Līme” (1991)
10.
Lupata 03:31
Es esmu lupata, bet – zīda. Šļakst ļaužu dvēseles uz grīdas. Viens nāk un dvēsli izspļauj laukā - Man dzelkšņu peļķes jāuzslauka. Kas zīdam sāp, tas varbūt nesāp maisam. Bet grīdas lupatas no zīda liktens taisa. Jānis.Rokpelnis “Rīgas iedzimtais” (1981)
11.
Āda Snieg 03:27
Un visu nakti tava āda snieg Uz zvaniem sarkaniem, līdz apklust siltās mēles. Un rokām bridējām līdz sāpēm jāiestieg - Vien tāpēc vien, ka mākoņi tā vēlas. Jānis.Rokpelnis “Rīgas iedzimtais” (1981)
12.
Bezvējš 03:00
Gļēvi līst gāzētais ūdens. Nebojāts automāts. Kur ir tie pasaules plūdi? Bezvēja prāts. Noass ar savu šķirstu Sērkociņkastīte šķistu. Vēju vien retais iztur. Bet cik ir to, Kas bezvējā nepakristu? Jānis.Rokpelnis “Vilciens no pilsētas R.” (1986)

about

Iedziesmoti 12 Jāņa Rokpeļņa dzejoļi Mareka Sarnovska un Annas Sērumas muzikālajās interpretācijās.

credits

released August 1, 2020

Dziesmu tekstu/dzejas autors: Jānis Rokpelnis
Dziesmu autors: Mareks Sarnovskis
Producenti: Mareks Sarnovskis, Anna Sēruma
Miksēts: Anna Sēruma
Māsterēts: Adam Steel "Hop Pole studios" (UK)
Foto: Mētra Štelmahere
Dizains: Armands Grundulis

license

all rights reserved

tags

about

Sarnovskis . Sēruma Latvia

Mareks Sarnovskis
Anna Sēruma

Jānis Rokpelnis

lv.wikipedia.org/wiki/J%C4%81nis_Rokpelnis

contact / help

Contact Sarnovskis . Sēruma

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Sarnovskis . Sēruma, you may also like: